شرکت خودروسازی ولوو تایید کرد که در حال کار روی یک SUV کوچک و خوش قیمت بنام XC۴۰ است.

به گزارش اخبارخودرو به نقل از عصر خودرو، ولوو با این مدل برای اولین بار وارد سگمنت SUV های کوچک خواهد شد.
تصاویر تبلیغاتی این شرکت در واقع هیچ چیز درباره کوچکتر شاسی بلند شهری خودروساز سوئدی را نشان نمی‌دهد. اما بعید نیست که این خودرو به کانسپت ۴۰٫۱ که سال گذشته در مقر این شرکت در سوئد معرفی شد، شبیه باشد.اگر اینطور باشد، XC40 سبک و سیاق طراحی اش را از مدل های بزرگ خانواده XC همچون XC60 و XC90 وام گرفته ولی یک کپی کاری صرف از آنها نیست.

XC۴۰

XC۴۰

XC40 در سگمنت به شدت رقابتی کراس اورهای کوچک حضور خواهد یافت و مشتریان هدف آن قشر جوان هستند. برای این منظور ولوو وعده داده که رنگ بندی متنوعی را برای آن در نظر خواهد گرفت.
XC40 روی پلتفرم جدید ماژولار کامپک(CMA) شرکت ولوو که طی سالهای آتی چندین مدل کوچک این شرکت و جیلی(شرکت مادر ولوو) روی آن سوار خواهند شد، ساخته می‌شود. همچنین موتور جدید توربوشارژ ۱٫۵ سه سیلندر ولوو برای اولین بار روی XC40 قرار خواهد گرفت.

XC۴۰

XC۴۰

همچنین در فهرست پیشرانه های این خودرو یک موتور چهار سیلندر و یک موتور هیبریدی دیده می‌شود. این خودرو به طور استاندارد دیفرانسیل جلو است و مشتریان با پرداخت هزینه بیشتری می‌توانند نسخه دو دیفرانسیل آن را سفارش دهند.

XC۴۰

XC۴۰

ولوو اعلام کرده که این شاسی بلند کوچک به زودی معرفی خواهد شد و بعید نیست که در نمایشگاه خودرویی فرانکفورت در پاییز شاهد آن باشیم.